Aktualności

Kolejny nietrzeźwy kierujący zatrzymany przez obywatela

Data publikacji 29.09.2022

Postawą, którą warto naśladować wykazał się mieszkaniec Potworowa. Mężczyzna ujął nietrzeźwego kierowcę, uniemożliwił mu dalszą jazdę, a następnie przekazał Policji.

Kilka dni temu, dyżurny przysuskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w Potworowie został zatrzymany nietrzeźwy kierujący pojazdem osobowym. Na miejscu policjanci zastali zgłaszającego, który udaremnił kontynuowanie dalsze jazdy mężczyźnie. Z przekazanych przez 39-letniego mieszkańca Potworowa informacji wynikało, że jeden z jego pracowników, 27 – letni mężczyzna, kierował VW, będąc  w stanie nietrzeźwości.

Badanie stanu trzeźwości 27-letniego kierowcy, wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy oraz zastosowano w stosunku do niego środki prawne, przewidziane w kodeksie karnym, za popełnione przestępstwo. 

Policjanci po raz kolejny apelują do kierowców o rozwagę. Jazda po alkoholu to realne zagrożenie dla życia i zdrowia zarówno kierującego pojazdem, jak też innych uczestników ruchu. To skrajna nieodpowiedzialność, która może skończyć się tragicznie.

asp. szt. Aneta Wilk

Powrót na górę strony