Aktualności

Dzień Dziecka z przysuską Policją

Data publikacji 02.06.2017

W dniu 1 czerwca, w ramach obchodów Dnia Dziecka z inicjatywy Komendy Powiatowej Policji w Przysusze odbył się „I Powiatowy Przegląd Małych Form Artystycznych Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych”. W przeglądzie udział wzięło około 200 uczniów i wychowanków placówek wychowawczych.

Celem tej inicjatywy, adresowanej do młodych mieszkańców powiatu przysuskiego było wzmocnienie profilaktyki twórczej poprzez edukację w zakresie przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznej oraz promowanie mody na życie wolne od uzależnień, na życie bez przemocy fizycznej i psychicznej, na życie godne i odpowiedzialne, na życie bezpieczne, życie – którego wartością jest wolność.

„I Powiatowy Przegląd Małych Form Artystycznych Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych” w Przysusze rozpoczął się o godzinie 10:30 na Placu Kolberga, gdzie zgromadzona młodzież, przy wykorzystaniu haseł, w trakcie przemarszu do Domu Kultury promowała modę na życie wolne od uzależnień. Na scenie z obszernym programem zaprezentowali się wychowankowie z Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych z Kolonii Ossa, Pogroszyna, Rusinowa Koneckiego, Kolonii Szczerbackiej i Goździkowa. Były spektakle, koncerty i  taniec. Uczestnicy akcji swoją postawą zjednoczyli wszystkich zebranych we wspólną walkę przeciw uzależnieniom.

Składamy podziękowania dla wszystkich, którzy w istotny sposób przyczynili się do uświetnienia tego dnia, a dzięki ich hojności na twarzach młodych artystów pojawiły się szczere uśmiechy.

 

asp. Aneta Wilk

 

Powrót na górę strony