Aktualności

Spotkanie z młodzieżą z ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”

Data publikacji 09.06.2017

Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Przysusze, w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” przeprowadzili egzamin na kartę rowerową. Oceniali wiedzę i umiejętności młodych cyklistów ze Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kolonii Szczerbackiej, którzy na przygotowanym placu manewrowym wykazywali się wiedzą z ogólnych przepisów prawa o ruchu drogowym.

W ramach kampanii „Kręci mnie Bezpieczeństwo” policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Przysusze przeprowadzili egzamin na kartę rowerową. Część praktyczna poprzedzona była pogadanką przeprowadzoną przez sierż. Izabelę Górazdowską na temat bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji, jak również zagrożeń, jakie niosą za sobą używanie środków odurzających i dopalaczy.

Następnie, pod okiem policjantów młodzież zmierzyła się z testami, sprawdzającymi znajomość przepisów prawa o ruchu drogowym. Funkcjonariusze oceniali wiedzę i umiejętności wychowanków placówki, którzy zgromadzeni na placu manewrowym pokonywali tor. Musieli też sygnalizować wykonywane manewry pamiętając o zasadach obowiązujących na drodze, wykazując się znajomością znaków drogowych oraz przepisów prawa o ruchu drogowym.

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony