Aktualności

Nietrzeźwy za kierownicą

Data publikacji 21.03.2023

Blisko 1 promil alkoholu w organizmie miał 52 – latek, który zatrzymany został przez policjantów drogówki, kiedy kierował samochodem osobowym. Teraz 52-letni kierowca za swój czyn odpowie przed sądem.

Każdego dnia funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Przysusze prowadzą intensywne czynności w celu zapewnienia porządku. Jednym z priorytetów przysuskich stróżów prawa jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dlatego policjanci zawsze zwracają uwagę na przewinienia kierowców, które mogą doprowadzić do tragedii ale najbardziej ich uwaga skupia się na tych, którzy lekceważą przepisy i wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Przykładem takiego zachowania jest 52-letni mieszkaniec naszego powiatu, który wczoraj około godziny 8 rano, kierował samochodem marki skoda, będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy przysuskiej drogówki. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało blisko 1 promil alkoholu w jego organizmie. Teraz za swój czyn 52-latek odpowie karnie. 

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara pieniężna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. 

 

asp. szt. Aneta Wilk

Powrót na górę strony