Aktualności

Zarzuty za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i posiadanie narkotyki

Data publikacji 21.06.2017

Przysuscy policjanci przedstawili zarzuty 27 – letniemu mieszkańcowi gminy Przysucha w sprawie kierowanie przez niego quadem w stanie nietrzeźwości oraz za posiadanie środków odurzających. Mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia.

18 czerwca, około godziny 1 w nocy do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Przysusze wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Ruszkowice. Z przekazanych informacji wynikało, że kierujący pojazdem mechanicznym typu quad, będący w stanie nietrzeźwości uderzył w bmw. Na miejsce wysłano natychmiast patrol Policji. Po przyjeździe na miejsce informacja potwierdziła się.
Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że kierujący quadem, bez włączonych świateł mijania, uderzył w prawidłowo wykonujący manewr skrętu pojazd bmw. Młody mężczyzna był nietrzeźwy i próbował oddalić się z miejsca zdarzenia, jednak został ujęty przez pokrzywdzonego i przekazany przybyłym na miejsce funkcjonariuszom. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego quadem, który wyniósł prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Podczas przeszukania odzieży 27 – latka, policjanci ujawnili przy nim środki odurzające. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Teraz 27 – latek odpowie za przestępstwo z kodeksu karnego oraz z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozi mu do 3 lat więzienia.

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony