Aktualności

Zatrzymane prawo jazdy – powód: przekroczenie prędkości o 79 km/h

Data publikacji 29.05.2023

Na terenie powiatu przysuskiego kolejny kierowca stracił prawo jazdy. Powodem było przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym, o więcej niż 50 km/h. Policjanci zatrzymali prawo jazdy, ukarali również wysokim mandatem i punktami karnymi.

W miejscowości Zbożenna policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego  zatrzymali mężczyznę kierującego renault, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Kierowcą okazał się 43 – letni mieszkaniec powiatu białobrzeskiego. Z uwagi na popełnione wykroczenie i obowiązujące przepisy ruchu drogowego, mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy oraz ukarali mandatem oraz punktami karnymi.

Policja przypomina, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy już w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące.

Pamiętajmy, że kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego, jak i innych uczestników ruchu!

asp. szt. Aneta Wilk

Powrót na górę strony