Aktualności

Nietrzeźwy wjechał w ogrodzenie i zatrzymał się na posesji

Data publikacji 30.05.2023

Blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 21-latek, który został zatrzymany przez policjantów. Znajdując się w stanie nietrzeźwości, nie dostosował prędkości do warunków na drodze i swoją jazdę zakończył na jednej z posesji, wjeżdżając wcześniej w jej ogrodzenie. Teraz 21-letni kierowca za swój czyn odpowie przed sądem.

28 maja, około godziny 3:30 w nocy do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Przysusze wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Nieznamierowice w powiecie przysuskim. Z przekazanych informacji wynikało, że kierujący pojazdem bmw, będący w stanie nietrzeźwości, uderzył w ogrodzenie posesji.

Policjanci na miejscu zastali 21-latka, który kierując swoim bmw, wypadł z drogi i przejeżdżając przez ogrodzenie, zatrzymał się na jednej z tamtejszych posesji. Okazało się, że 21-latek znajduje się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a on sam będzie teraz odpowiadał przed sądem.

W świetle obowiązujących przepisów, za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara pieniężna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

asp. szt. Aneta Wilk

Powrót na górę strony