Debata gminna w Gielniowie - Aktualności - KPP w Przysusze

Aktualności

Debata gminna w Gielniowie

Data publikacji 27.06.2017

Wczoraj, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Gielniowie odbyła się debata gminna poświęcona bezpieczeństwu. Z lokalną społecznością gminy spotkali się przedstawiciele samorządu oraz policjanci. W spotkaniu wzięło udział 25 osób.

Debatę gminną prowadził Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Leszek Jędrzejczak, który przedstawił aktualną strukturę Komendy Powiatowej Policji w Przysusze i omówił stan bezpieczeństwa na terenie powiatu przysuskiego i gminy Gielniów. Na spotkaniu z mieszkańcami gminy Gielniów obecny był   Komendant  Powiatowy Policji w Przysusze – insp. Adam Czyżewski oraz wójt gminy Gielniów – Pan Władysław Czarnecki.

W dalszej części debaty, uczestnicy mogli obejrzeć możliwości Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, łącznie z praktycznym wykorzystaniem i zaznaczeniem wskazanego zagrożenia. Policjanci zachęcali do korzystania z aplikacji „Moja Komenda”, która zawiera bazę teleadresową wszystkich jednostek Policji w kraju. Funkcjonalność tej aplikacji umożliwia m.in. wyszukanie dzielnicowego według własnego adresu zamieszkania lub nazwiska dzielnicowego i działa w trybie online i offline. W dalszej części omówione zostały działania priorytetowe dzielnicowych oraz ich rola w prowadzeniu przedsięwzięć z zakresu profilaktyki społecznej.

Na zakończenie, na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Przysusze przez uczestników debaty złożone zostały podziękowania za dotychczasową pracę policjantów, dla których jednym z priorytetów jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom gminy Gielniów.

 

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony