Aktualności

Nietrzeźwy 22 – latek za kierownicą

Data publikacji 28.07.2023

Ponad 1 promil alkoholu w organizmie miał 22 – latek, który zatrzymany został przez policjantów, kiedy kierował samochodem osobowym. Teraz kierowca za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Każdego dnia funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Przysusze prowadzą intensywne działania w celu zapewnienia porządku. Jednym z priorytetów przysuskich stróżów prawa jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dlatego policjanci zawsze zwracają uwagę na przewinienia kierowców, które mogą doprowadzić do tragedii, ale najbardziej ich uwaga skupia się na tych, którzy lekceważą przepisy i wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Przykładem takiego zachowania jest 22-letni mieszkaniec powiatu przysuskiego, który kierował skodą, będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został zatrzymany w Zbożennie, przez funkcjonariuszy przysuskiej drogówki. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 1 promil alkoholu w jego organizmie. Teraz za swój czyn 22-latek odpowie przed sądem. 

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat. 

 

asp. szt.  Aneta Wilk

Powrót na górę strony