Aktualności

Wjechała autem do rowu, była nietrzeźwa

Data publikacji 31.07.2023

2 promile alkoholu w organizmie miała 40-latka, która w jednej z miejscowości gminy Rusinów wjechała autem do rowu. Kobieta wiozła w samochodzie również nietrzeźwego pasażera. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

W piątek (28.07) dyżurny przysuskiej komendy otrzymał informację, że w jednej z miejscowości w gminie Rusinów kobieta kierująca peugeotem wjechała do przydrożnego rowu.

Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że 40-letnia mieszkanka gminy Rusinów siedząca za kierownicą pojazdu marki peugeot straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do przydrożnego rowu. Na szczęście zarówno kierująca, jak również pasażer pojazdu nie odnieśli poważnych obrażeń. Po zbadaniu alkomatem wyszedł na jaw prawdopodobny powód utraty panowania nad kierownicą, w organizmie 40-latka miała 2 promile alkoholu, natomiast pasażer 2,5 promila.

Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy. Kobieta, za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi jej kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

asp. szt. Aneta Wilk

Powrót na górę strony