Aktualności

Bezpieczeństwo i promocja zawodu na dożynkach

Data publikacji 29.08.2023

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Przysusze wzięli udział w dożynkach powiatowo – gminnych, które odbyły się w Odrzywole. Obecność miała na celu zarówno zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom dożynek, jak i przedstawienie pracy policjanta, jako zawodu godnego podziwu.

Policjanci przybyli na uroczystość z pełnym zaangażowaniem, gotowi do nawiązania kontaktu z mieszkańcami i przekazania im ważnych informacji dotyczących bezpieczeństwa. Jednym z najważniejszych celów udziału policjantów w festynie było promowanie zawodu policjanta. Funkcjonariusze chętnie dzielili się informacjami na temat wymagań, jakie trzeba spełnić, aby zostać policjantem, oraz opowiadali o różnorodnych dziedzinach pracy w policji. Policjanci podkreślali również, jak ważne jest służenie społeczeństwu i ochrona obywateli, co przekonywało, że zawód policjanta jest nie tylko fascynujący, ale także niezwykle potrzebny dla społeczeństwa.

Obecność policji na dożynkach spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Mieli oni okazję porozmawiać z funkcjonariuszami, co miało istotny wpływ na budowanie więzi między policją a społecznością.

Przypominamy, że na rok 2023 Komendant Wojewódzki Policji określił dla garnizonu mazowieckiego następujące terminy przyjęć do służby w Policji:

  • 27 października
  • 28 grudnia

Więcej informacji na temat służby w Policji można znaleźć pod adresem: https://mazowiecka.policja.gov.pl/ra/praca-w-policji/sluzba-w-policji

 

asp. szt. Aneta Wilk

Powrót na górę strony