Aktualności

Przekroczył prędkość. Efekt – zatrzymane prawo jazdy

Data publikacji 30.08.2023

O tym, że szybka jazda się nie „opłaca” przekonał się tym razem mieszkaniec powiatu opoczyńskiego, który znacznie przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym. Policjanci po raz kolejny apelują o bezpieczną jazdę oraz dostosowanie prędkości do ograniczeń, jak i warunków ruchu.

Niestety na naszych drogach w dalszym ciągu nie brakuje amatorów szybkiej jazdy. Policjanci z przysuskiej drogówki, aby zapewnić bezpieczeństwo kierowcom, jak i pieszym, cyklicznie studzą zapędy szybkich kierowców.

Wczoraj, o godzinie 20.40 patrol drogówki zatrzymał do kontroli szybko jadącą toyotę. Wynik zarejestrowany na ręcznym mierniku prędkości wykazał, że pojazd na drodze krajowej K12 w Gielniowie, przy ograniczeniu w obszarze zabudowanym do 50, jechał 102 km/h.

W konsekwencji, za przekroczenie prędkości, 35-latek z powiatu opoczyńskiego został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł i punktami karnymi. Zatrzymano mu także prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Pamiętajmy, że skrajnie nieodpowiedzialne zachowania, w tym nadmierna prędkość mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Po raz kolejny apelujemy o wyobraźnię, ostrożność i rozwagę!

 

asp. szt. Aneta Wilk

Powrót na górę strony