Aktualności

Zatrzymani kolejni poszukiwani

Data publikacji 06.09.2023

W ręce przysuskich policjantów wpadli mężczyźni, którzy byli poszukiwani na podstawie listu gończego i nakazu doprowadzenia. Poszukiwani w wieku 49 i 51 lat, mieszkańcy naszego powiatu, najbliższe miesiące spędzą w więzieniu.

Na podstawie posiadanych informacji i ustaleń, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Przysusze zatrzymali i doprowadzili do Aresztu Śledczego w Radomiu 51 – letniego mężczyznę, poszukiwanego listem gończym, który wydał Sąd Rejonowy w Przysusze, celem odbycia kary w wymiarze 90 dni pozbawienia wolności.

Odpowiedzialności nie uniknie również 49 – letni mężczyzna, zatrzymany przez przysuskich funkcjonariuszy na terenie gminy Gielniów. Mężczyzna został doprowadzony do Aresztu Śledczego w Radomiu, gdzie najbliższe 317 dni spędzi na jego terenie.

Funkcjonariusze codziennie kontrolują i sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu. Policjanci przypominają także, że kto pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę podlega karze pozbawienia wolności do 5 lat.

asp. szt. Aneta Wilk  

Powrót na górę strony