Aktualności

Apelujemy o ostrożność na drodze

Data publikacji 07.09.2023

Policjanci z Przysuchy ustalają okoliczności potrącenia 38-latka na drodze krajowej nr 48 w Potworowie. Poszkodowany z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności. Kierujmy się rozsądkiem i zasadą ograniczonego zaufania, a kiedy jesteśmy zmęczeni zróbmy przerwę i w dalszą drogę ruszajmy dopiero wówczas, gdy czujemy się wypoczęci. Pamiętajmy, że pośpiech jest złym doradcą na drodze.

6 września na drodze krajowej nr 48 w Potworowie doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Tuż po godzinie 17.00 wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu pieszego. Na miejsce natychmiast ruszyły służby ratunkowe. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 21-letni kierowca porsche z powiatu grójeckiego potrącił przebiegającego przez jezdnię 38- letniego mieszkańca powiatu lubelskiego. Poszkodowany z obrażeniami ciała został przetransportowana do szpitala.

W miejscu wypadku policjanci zabezpieczyli ślady, rozpytali też świadków. Zadaniem funkcjonariuszy teraz jest szczegółowe wyjaśnienie okoliczności tego zdarzenia.

Pamiętajmy, aby za kierownicę zawsze wsiadać wypoczętym i nigdy się nie śpieszyć. Kiedy w trakcie podróży poczujemy się senni czy osłabieni, warto zrobić przerwę, odpocząć i dopiero wtedy ruszać w dalszą drogę. Przypominamy również o szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych. Każdy uczestnik ruchu drogowego powinien kierować się zasadą ograniczonego zaufania. W trosce o swoje i innych bezpieczeństwo przestrzegajmy przepisów drogowych i szanujmy wzajemnie swoje prawa.

asp. szt. Aneta Wilk

Powrót na górę strony