Aktualności

Promowali swoją służbę w Lipinach

Data publikacji 12.09.2023

Jeśli czujesz chęć niesienia pomocy innym oraz służby na rzecz społeczeństwa – jesteś idealnym kandydatem, aby wstąpić w szeregi naszej formacji. Nie zwlekaj i już dziś zgłoś swoją kandydaturę w najbliższej jednostce Policji województwa mazowieckiego. „I TY możesz zostać jednym z nas”.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Przysusze w trakcie prowadzenia różnego rodzaju inicjatyw profilaktyczno-edukacyjnych starają się stale promować zawód policjanta. Podczas wykonywania codziennych obowiązków służbowych pojawia się wiele okazji, aby porozmawiać przede wszystkim z młodymi ludźmi, ale nie tylko, o ich dalszych planach na przyszłość. Często osoby wkraczające dopiero w dorosłość same dopytują się funkcjonariuszy, jak wygląda służba w granatowym mundurze i co trzeba zrobić, aby zostać policjantem.

W trakcie spotkania w Liceum Kadetów w Lipinach policjantka z Zespołu ds. Profilaktyki przysuskiej komendy omówiła stawiane przed kandydatami wymagania, opowiadała o tym, jak wygląda procedura kwalifikacyjna, która składa się z kilku istotnych etapów: badań psychologicznych, testu wiedzy, testu sprawności fizycznej i badań lekarskich. 

Przysuscy funkcjonariusze podkreślają, że zawód policjanta jest trudny i wymagający, ale jednocześnie daje mnóstwo satysfakcji, a każdy dzień przynosi coś nowego. Ponadto w trakcie bieżących spotkań przysuscy mundurowi przekazują ulotki związane z naborem do służy w Policji, a w wybranych miejscach rozwieszają plakaty promujące zawód policjanta. 

„I tym możesz zostać jednym z nas. 
Policjant to zawód dla ludzi z pasją. 
Dużo wymaga i dużo daje w zamian. 
Spróbuj, bo naprawdę warto"

Przypominamy, że w roku 2023 zaplanowano jeszcze terminy przyjęć do służby w Policji:

  • 27 października 2023 roku
  • 28 grudnia 2023 roku

Osoby zainteresowane pełnieniem służby w Policji mogą składać osobiście komplet dokumentów w Wydziale Kadr Komendy Powiatowej Policji w Przysusze, ul. Plac 3-go Maja 8 (tel. 047 702 52 40) lub w Sekcji ds. Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu ul. 11 Listopada 37/59 (parter)  we wtorek  w godz. 9-17 oraz w poniedziałek, środę, czwartek i piątek w godz. 8-15 (tel. 047 701 31 19, 047 701 31 20, 047 701 20 15, 047 701 20 63, 047 701 20 04).

Wszelkie informacje na temat doboru do służby w szeregach Policji znajdują się na stronie https://mazowiecka.policja.gov.pl/wpy/praca/sluzba-w-policji oraz https://mazowiecka.policja.gov.pl/ra/praca-w-policji/sluzba-w-policji

 

asp. szt. Aneta Wilk

Powrót na górę strony