Aktualności

Kolejny nietrzeźwy kierowca zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 18.09.2023

Przysuscy policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę, który lekceważąc liczne apele i ostrzeżenia, kierował samochodem osobowym będąc pod wpływem alkoholu. Nieodpowiedzialnego kierowcę czekają teraz konsekwencje prawne stwierdzonego przestępstwa drogowego.

W sobotę 16 września tuż po godzinie 18:30 policjanci zostali powiadomieni o podejrzeniu nietrzeźwego kierującego w Przysusze. Na ulicy Radomskiej zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki nissan, za kierownicą którego siedział 65-letni mieszkaniec naszej gminy. Przeprowadzone na miejscu kontroli badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie kierującego prawie 2,5 promila alkoholu. W związku z tym policjanci zatrzymali nietrzeźwemu kierowcy prawo jazdy i uniemożliwili mu dalszą jazdę samochodem, przekazując pojazd osobie przez niego wskazanej. Mężczyzna został zwolniony po wykonaniu przez policjantów niezbędnych czynności służbowych z jego udziałem.

Postępowanie jest w toku – sprawa znajdzie swój finał w sądzie, gdzie mężczyzna poniesie konsekwencje prawne związane z kierowaniem samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Oprócz tego sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych lub pojazdów mechanicznych określonego rodzaju na okres od 1 roku do lat 10.

Policjanci kolejny już raz apelują do wszystkich kierowców o to, aby nie kierowali pojazdami po spożyciu choćby najmniejszej ilości alkoholu!!! Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i zachowanie ostrożności na drodze!!!

asp. szt. Aneta Wilk

Powrót na górę strony