Aktualności

Szczęśliwy finał poszukiwań 89-latki w Zbożennie

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 89-latki, której zaginięcie wczoraj zgłosiła rodzina seniorki. Dzięki wspólnym działaniom policjantów, strażaków oraz wszystkich zaangażowanych w poszukiwania, starsza kobieta została odnaleziona i z objawami wyczerpania trafiła do szpitala.

O zaginięciu kobiety policjanci zostali powiadomieni wczoraj (18.09) około godz. 9. Z ustaleń policji wynikało, że starsza kobieta ostatni raz widziana była przez rodzinę dzień wcześniej w godzinach wieczornych. Wczoraj rano rodzina stwierdziła nieobecność staruszki i we własnym zakresie podjęła poszukiwania zaginionej. Działania te nie przyniosły rezultatu, dlatego zaginięcie zgłoszono policji.

Natychmiast rozpoczęto akcję poszukiwawczą, w której udział wzięli policjanci, strażacy, rodzina oraz sąsiedzi. Do poszukiwań użyto psa tropiącego z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, drona z kamerą termowizyjną, obsługiwanego przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG Borkowice. Do poszukiwań włączyło się również Środowiskowo – Lekarskie WOPR w Radomiu. Akcję poszukiwawczą prowadzono w rejonie nieużytków rolnych, miejsca zamieszkania kobiety i wszędzie tam, gdzie mogła ona się chronić. Przed godziną 18 kobieta została odnaleziona przez mieszkańca Skrzyńska, na terenie pobliskich pól uprawnych. Natychmiast została przekazana służbom ratunkowym, gdzie z objawami wyczerpania trafiła pod opiekę lekarzy.

Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w poszukiwania!

asp. szt. Aneta Wilk

foto: OSP KSRG Borkowice

Powrót na górę strony