Aktualności

Policjanci na festynie w Krajowie

Data publikacji 10.07.2017

Policjanci z przysuskiej Policji uczestniczyli w festynie dla dzieci w Krajowie. Głównym celem, jaki przyświecał policjantom, było propagowanie bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku, w ramach działań „Bezpieczne Wakacje 2017” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Od początku wakacji przysuscy policjanci prowadzą spotkania i omawiają zagrożenia, jakie mogą spotkać dzieci i młodzież, podczas wakacyjnego wypoczynku. Policjanci przypominają jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą i w domu. Dużą uwagę zwracają także na bezpieczeństwo na drodze, w szczególności pieszych i rowerzystów, zgodnie z ideą akcji „Mój rower – moje życie”.

Podczas festynu, który odbył się wczoraj w Krajowie, policjanci z Wydziału Ruch Drogowego oraz policjantka z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii przysuskiej Policji, przeprowadzili pogadankę dla dzieci i młodzieży, na temat bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku, zagrożeń związanych z nieprzestrzeganiem podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz promowali służbę w Policji. Podczas spotkania policjanci propagowali założenia działań: „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą” oraz  „Włączam myślenie, gdy wypoczywam w terenie”.

Dużą atrakcją dla najmłodszych była prezentacja radiowozu oraz policyjnego wyposażenia wykorzystywanego przez mundurowych w codziennej służbie. Dzieci zadawały dużo pytań i z przyjemnością przymierzały policyjne czapki. Uczestnikom festynu zostały wręczone ulotki, w których zawarte są informacje na temat bezpieczeństwa nad wodą oraz akcji „Łapki na kierownicę”. Festyn zorganizowany został przez Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przysusze.  

 

 asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony