Aktualności

Nietrzeźwy kierowca motocykla uderzył w zaparkowany pojazd

Data publikacji 13.05.2024

W minioną niedzielę w Rozwadach doszło do wypadku drogowego, w którym nietrzeźwy motocyklista, nie mając kasku na głowie, uderzył w zaparkowane bmw. 40-latek kierujący motocyklem z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Apelujemy o trzeźwość i rozwagę na drodze.

W niedzielę (12.05) w Rozwadach (pow. przysuski) mieszkaniec powiatu opoczyńskiego kierując motocyklem mz najechał na tył zaparkowanego bmw. W wyniku uderzenia motocyklista upadł na jezdnię, na skutek czego doznał obrażeń ciała. Siedzącemu za kierownicą bmw 39-letniemu mieszkańcowi powiatu przysuskiego nic się nie stało. Policjanci przebadali kierującego motocyklem na zawartość alkoholu w organizmie. Miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie udzielono pierwszej pomocy.

Policjanci przypominają o bezpiecznym poruszaniu się na drogach oraz przestrzeganiu przepisów. Pamiętajmy, gdy widzimy, że za kierownicę wsiada nietrzeźwa osoba, każdy nawet anonimowo może zadzwonić pod numer 112. Kierowca pod wpływem alkoholu to nie tylko zagrożenie życia dla niego samego, ale też dla innych kierujących i poruszających się po drodze.

Autor: post. Aleksandra Bałtowska

 

Powrót na górę strony