Aktualności

Kolejne zatrzymane prawo jazdy w powiecie przysuskim. Przekroczył prędkość o 57 km/h

Data publikacji 14.05.2024

Każdego dnia przysuska drogówka kontroluje, z jaką prędkością poruszają się pojazdy na terenie naszego powiatu. Tym razem w Zbożennie (powiat przysuski) policjanci do kontroli zatrzymali citroena, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 57 km/h. Wiązało się to z zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące oraz wysokim mandatem karnym.

We wtorek (14.05) kilka minut po godzinie 8 podczas kontroli prędkości na drodze krajowej nr 12 w m. Zbożenna przysuscy policjanci zatrzymali do kontroli citroena, którego kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość o 57 km/h na obszarze zabudowanym. 37-letni mieszkaniec pow. przysuskiego został ukarany mandatem w kwocie 1500 zł, a do jego konta kierowcy dopisane zostało 13 punktów karnych. Dodatkowo mężczyzna pożegnał się z prawem jazdy na 3 miesiące.

Policjanci apelują o dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze oraz do obowiązujących przepisów. Należy pamiętać, że prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych.
 

post. Aleksandra Bałtowska/KPP w Przysusze

Powrót na górę strony