Aktualności

Zatrzymane prawo jazdy za prędkość oraz za jazdę w stanie nietrzeźwości

Data publikacji 22.05.2024

W trakcie kontroli pojazdów pod kątem prędkości, z jaką poruszają się po drodze przysuska drogówka, ujawniła nietrzeźwego kierującego oraz zatrzymała kolejne prawo jazdy za przekroczoną prędkość w obszarze zabudowanym.

W niedziele (19.05) przysuska drogówka w trakcie kontroli prędkości w Zbożennie (powiat przysuski) zatrzymała do kontroli kierującego pojazdem marki KIA. 46- letni mieszkaniec powiatu grodziskiego przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 55 km/h. Kierujący za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem 1 500zł oraz 13 punktów karnych. Policjanci także zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na 3 miesiące.


W poniedziałek (20.05) w trakcie kontroli prędkości, z jaką poruszają się pojazdy na drodze w obszarze zabudowanym w Gielniowie (powiat przysuski) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Przysusze, zatrzymali do kontroli kierującego, który przekroczył prędkość. 42-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu przysuskiego kierował volkswagenem i przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 13 km/h. Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu. Okazało się że ma ponad pół promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz popełnione wykroczenie mężczyzna odpowie przed sądem.

Przypominamy kierującym o rozważnej jeździe oraz o dostosowanie prędkości do warunków i przepisów na drodze. Piłeś, nie wsiadaj za kierownicę!

post. Aleksandra Bałtowska

 

Powrót na górę strony