Aktualności

Policyjny dron nad Przysuchą

Data publikacji 25.05.2024

W piątek (24.05) na terenie powiatu przysuskiego prowadzone były działania z użyciem policyjnego drona. Czynności skupione były na wykroczenia popełniane na rzecz niechronionych uczestników ruchu. W trakcie czynności ujawniono 5 wykroczeń.

Dron wyposażony w precyzyjną kamerę, rejestruje wykroczenia w miejscach, gdzie dochodzi do szczególnie niebezpiecznych sytuacji. To dzięki niemu, funkcjonariusze mogą jeszcze lepiej reagować na pojawiające się zagrożenia. Było to jedno z działań na rzecz  poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów – niechronionych uczestników ruchu. Ujawniono 1 kierującego, który nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na przejście dla pieszych oraz 4 kierujących, którzy nie zastosowali się do znaku STOP. Przestrzeganie obowiązujących przepisów ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa nas wszystkich. Policjanci ruchu drogowego reagują na wykroczenia, które nie tylko są niebezpieczne, ale także mogą doprowadzić do groźnego zdarzenia.

Mundurowi przypominają, że każdy uczestnik ruchu drogowego, znajdując się w okolicach przejścia dla pieszych, ma obowiązek zachować szczególną ostrożność, a kierującym przypominany o stosowaniu się do znaków i przepisów ruchu drogowego.

post. Aleksandra Bałtowska/KPP w Przysusze

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 31.69 MB)

Powrót na górę strony