Aktualności

„Powiatowy Dzień Strażaka” oraz bieg „Szlakiem Walk Hubalczyków” w Przysusze

Data publikacji 25.05.2024

W sobotę (25.05) przysuscy policjanci brali udział w zabezpieczeniu Powiatowego Dnia Strażaka oraz Biegu Szlakiem Walk Hubalczyków. Mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem w trakcie przemarszu pododdziałów Straży Pożarnej ulicami miasta oraz bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w trakcie biegu.

W sobotę (25.05) odbył się uroczysty apel z okazji obchodów „Powiatowego Dnia Strażaka”. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pw. Św. Jana Nepomucena w Przysusze, a następnie uczestnicy przemaszerowali ulicami miasta na plac przed Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej.  Wśród zaproszonych na uroczystość gości był m.in. Komendant Powiatowy Policji Przysusze – mł. insp. Michał Pawliński.


W tym dniu także najmłodsi mieli swoje atrakcje. Odbyła się 42 edycja biegu „Szlakiem Walk Hubalczyków”. Wydarzenie odbyło się w Parku Miejskim w Przysusze, który patrolowali Policjanci dbając o bezpieczeństwo uczestników. 


Czas wakacji oraz słonecznej pogody jest czasem, gdzie liczba zgromadzeń, różnych wydarzeń kulturowych, religijnych, festynów… jest większa niż w okresie zimowym. Pamiętajmy o naszym bezpieczeństwie także w trakcie takich okoliczności. Rodzicom przypominamy, aby mieli "czujne oko" na swoje dzieci, które często w tłumie gubią swoich rodziców.

post. Aleksandra Bałtowska/KPP w Przysusze

 

Powrót na górę strony