Aktualności

Święto Bożego Ciała 2024 – wzmożone działania policjantów

Data publikacji 29.05.2024

Od dzisiaj (29.05) do poniedziałku (3.05) wzmożone będą działania Policji pod kątem bezpieczeństwa w trakcie długiego weekendu. Przysuscy policjanci zadbają w tym czasie o szerokorozumiane bezpieczeństwo.

W tym szczególnym czasie dla policjantów priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu przysuskiego, a także podróżującym przez przysuskie drogi. Wzmożone będzie patrolowanie miasta pod kątem spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, zakłócania ładu i porządku publicznego, kradzieży, zapewnienia bezpieczeństwa w rejonie kościołów oraz w trakcie przemarszu procesji, a także zapobieganie wszelkim nielegalnym zgromadzeniom oraz kontrole prędkości. Długi weekend będzie okazją odwiedzin rodzin, znajomych... wiąże się to z nasileniem ilości ludzi w miejscach publicznych, a także nasilenie ruchu drogowego, co przyczynia się do wzrostu zagrożenia bezpieczeństwa.

Pamiętajmy, o zabezpieczeniu swoich rzeczy osobistych, zamykaniu domów w trakcie wyjazdów poza miejsce zamieszkania. Nie zapominajmy o rozsądku w trakcie spędzania czasu wolnego. Kierujący także nie mogą zapomnieć o dostosowaniu się do przepisów ruchu drogowego i zachowanie trzeźwości na drodze.

post. Aleksandra Bałtowska/KPP w Przysusze

 

Powrót na górę strony