Aktualności

„Bezpieczne wakacje” – PSP nr 1 w Przysusze

Data publikacji 06.06.2024

Policjantki z przysuskiej komendy odwiedziły Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 w Przysusze, spotkanie miało na celu przypomnienie o szeroko rozumianym bezpieczeństwie w trakcie letniego wypoczynku. Udane wakacje, to bezpieczne wakacje!

W czwartek (06.06) odbyło się spotkanie profilaktyczne w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Przysusze. Policjantki omówiły ważne kwestie na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w trakcie zbliżających się wakacji oraz jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi i nauczycielami o tym, jak unikać zagrożeń podczas wakacji, a także co zrobić, żeby droga do szkoły była bezpieczna. W trakcie spotkań poruszana jest tematyka zarówno bezpieczeństwa dzieci jak dorosłych oraz jak dorośli powinni postępować ze swoim dziećmi, aby zapewnić im bezpieczeństwo. Policjantki przypomniały uczniom o numerach alarmowych, aby dzwonili i reagowali na napotkane zagrożenia.

Wakacje to czas relaksu i odpoczynku, ale również okres, w którym musimy szczególnie dbać o swoje bezpieczeństwo. Aby cieszyć się wakacyjnymi chwilami bez stresu i nieprzyjemnych przygód, warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa, zarówno podczas podróży, jak i w miejscu zamieszkania. Dbaj o siebie i swoich bliskich, a czas spędzony w trakcie wolnych dni będzie przyjemny a przede wszystkim bezpieczny.

post. Aleksandra Bałtowska/KPP w Przysusze

 

 

#bezpiecznewakacje #bezpieczeństwowruchudrogowym #bezpieczeństwonadwodą #profilaktyka

Powrót na górę strony