Aktualności

Parafialny Rajd Rodzinny w Przysusze

Data publikacji 08.06.2024

Jak co roku w Przysusze odbył się PARAFIALNY RAJD RODZINNY „NEPOMUCEN 2024”. Oprócz dzieci z różnych grup wiekowych z terenu powiatu w przedsięwzięciu udział wzięli również dorośli. Przysuska drogówka włączyła się w działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa jego uczestnikom.

Dzisiaj (08.06) w Przysusze odbył się PARAFIALNY RAJD RODZINNY „NEPOMUCEN 2024”. Rajd był podzielony na krótszą i dłuższą trasę rowerową. Wszyscy uczestnicy zebrali się o godzinie 10 pod Kościołem św. Jana Nepomucena w Przysusze. Przed wyjazdem zostały omówione kwestie organizacyjne oraz została wytłumaczona trasa przejazdu, jak również przerwy na odpoczynek. Policjanci opowiedzieli o bezpieczeństwie oraz o zasadach, jakie powinny obowiązywać w trakcie przejazdu, oraz wskazali jakie jest obowiązkowe wyposażenie roweru. Po zakończeniu omawiania części teoretycznej pod czujnym okiem policjantów rowerzyści wyruszyli w drogę.

Rajdy rowerowe to dynamiczna i ekscytująca forma rekreacji oraz sportu, która przyciąga zarówno amatorów, jak i zawodowców. Choć jazda na rowerze jest zdrową i ekologiczną formą aktywności, niesie za sobą również pewne ryzyko. Aby minimalizować zagrożenia i cieszyć się rajdami w pełni, należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

post. Aleksandra Bałtowska/KPP w Przysusze

Powrót na górę strony