Aktualności

Kierująca pożegnała się z prawem jazdy na 3 miesiące

Data publikacji 09.06.2024

Przysuska drogówka w trakcie kontroli prędkości w Goździkowie (powiat przysuski) ujawniła kierującą, która poruszała się z prędkością 102 km/h w obszarze zabudowanym. Kierująca straciła prawo jazdy na 3 miesiące.

W niedziele (9.06) policjanci z Ruchu Drogowego w Przysusze w trakcie kontroli prędkości w Goździkowie (powiat przysuski) ujawnili kierującą mercedesem, która przekroczyła prędkość o 52 km/h w obszarze zabudowanym. 48-letnią kobietę zamieszkującą powiat piotrkowski za popełnione wykroczenie policjanci ukarali mandatem karnym w kwocie 1500 złotych oraz 13 punktami karnymi, a także prawo jazdy kierującej zostało zatrzymane na 3 miesiące.

Każdy kierujący w przypadku, gdy mimo zatrzymanego uprawnienia będzie nadal prowadzić pojazdy, czas ten zostanie wydłużony do pół roku, jeśli mimo tego sytuacja znów się powtórzy uprawnienia, zostaną cofnięte.

Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo jest ściśle powiązane z przestrzeganiem obowiązujących przepisów. Niezmiennie najczęstszą przyczyną wypadków drogowych jest niedostosowanie prędkości do przepisów i warunków panujących na drodze.

post. Aleksandra Bałtowska/KPP w Przysusze

 

#prawojazdy #prędkość

Powrót na górę strony