Aktualności

Bezpieczeństwo na przysuskim targowisku

Data publikacji 11.06.2024

Jak co tydzień policjanci z Przysuchy skupiają swoją uwagę i realizują czynności na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa osobom dokonującym zakupów na targowisku miejskim. Mundurowi za pomocą pojazdów służbowych, patrolują przyległe drogi dojazdowe do centrum, a w ramach pieszych patroli operacyjnych realizują czynności na terenie objętym wtorkowym handlem.

Wtorek w Przysusze jest dniem tygodnia o szczególnym natężeniu ruchu, wiele osób wykorzystuje ten dzień na zakupy. Ludzie przyjeżdżają z okolicznych miejscowości, aby zaopatrzyć się w produkty spożywcze oraz odzież, których nie kupią w inny dzień tygodnia w naszym mieście. Przysuska Policja patroluje miasto oraz teren targowiska w celu zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania kradzieży, oraz zapewnienia porządku publicznego. Targowiska są miejscami, gdzie cyklicznie spotyka się liczna grupa ludzi. To tętniące życiem centra lokalnej społeczności, gdzie obrót gotówkowy jest często znaczny, a liczba osób przebywająca w jednym miejscu może być imponująca. W takich warunkach zapewnienie bezpieczeństwa i porządku jest priorytetem, a patrole Policji odgrywają kluczową rolę w celu zapewnienia bezpieczeństwa, kontroli legalności handlu, zapobiegania przemocy i konfliktom.

Obecność Policji w miejscach szczególnego natężenia ruchu i handlu ma na celu zapobiegania przestępstwom i wykroczeniom.

post. Aleksandra Bałtowska/KPP w Przysusze

Powrót na górę strony