Aktualności

Kolejne spotkania z uczniami przysuskich policjantek

Data publikacji 12.06.2024

Policjantki z Przysuchy odwiedziły Zespół Placówek Resocjalizacyjno – Socjoterapeutycznych w Goździkowie - Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy i Socjoterapii oraz Publiczną Szkołę Podstawową im. Jana Kochanowskiego w Rusinowie. W szkołach omówione zostały tematy: bezpiecznych wakacji, odpowiedzialności prawnej nieletnich, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, przemocy, cyber-przemocy, bezpieczeństwa nad wodą oraz szkodliwości używek.

W poniedziałek (10.06) i wtorek (11.06) odbyły się spotkania policjantek z Przysuchy z uczniami Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Goździkowie, a także w Szkole Podstawowej w Rusinowie. Biorący udział w spotkaniach to pedagodzy, opiekunowie oraz dzieci i nastolatkowie w przedziale wiekowym od 12 do 18 roku życia. Uczniowie dowiedzieli się o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.

Bezpieczeństwo w trakcie wakacji jest kluczowe. Oto kilka wskazówek, które zwiększą nasze bezpieczeństwo w trakcie odpoczynku:

-nauka pływania- warto uczestniczyć na kursy pływackie

-nadzór dorosłych- dzieci powinny zawsze przebywać pod nadzorem dorosłych

-strefy kąpielowe- kąpać się tylko w wyznaczonych kąpieliskach, gdzie jest nadzór ratownika

-kamizelki ratunkowe- korzystać z kamizelek w trakcie pływania na łodziach, kajakach, rowerach wodnych

-unikanie alkoholu- nie pływać pod wpływem alkoholu

-przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 

Policjantki omówiły także tematy bezpieczeństwa w sieci, przemocy, jak niebezpieczne jest zażywanie różnych środków odurzających i dopalaczy oraz uczniowie zostali poinformowani o zasadach działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

post. Aleksandra Bałtowska/KPP w Przysucha

 

 

Powrót na górę strony