Aktualności

Pod wpływem alkoholu, na dodatek bez uprawnień!

Data publikacji 10.06.2024

W niedziele (9.06) do KPP w Przysusze wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że mąż kobiety zgłaszającej zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Policjanci na miejscu ujawnili, że mężczyzna prowadził pojazd pod wpływem alkoholu oraz nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Policjanci z przysuskiej komendy w niedziele (9.06) otrzymali zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierującego przez męża zgłaszającej. 34-letni mieszkaniec powiatu przysuskiego prowadził pojazd marki Renault pod wpływem alkoholu, co potwierdziło badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykonane przez policjantów, które pokazało wynik prawie jednego promila. W trakcie sprawdzenia kierowcy renówki mundurowi ujawnili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Pojazd został przekazany właścicielowi, a 34-latek odpowie teraz za swoje czyny przed sądem.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Apelujemy do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Nie czekajmy na tragedię! Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

post. Aleksandra Bałtowska/KPP w Przysusze

 

Powrót na górę strony