Aktualności

Egzamin na kartę rowerową w PSP w Wieniawie

Data publikacji 12.06.2024

Na terenie boiska Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Wieniawie pod czujnym okiem policjanta ruchu drogowego odbył się egzamin na kartę rowerową. Przed przystąpieniem do części praktycznej uczniowie musieli zdać test z przepisów ruchu drogowego.

W środę (12.06) w szkole podstawowej w Wieniawie odbyła się praktyczna część egzaminu na kartę rowerową. Dzieci, aby uzyskać swoje pierwsze uprawnienia do kierowania rowerem, musiały pokonać na jednośladzie wyznaczony tor przeszkód. Uczniowie z bardzo poważnie potraktowali egzamin, co widać było po stresie i emocjach, jakie im towarzyszyły podczas ubiegania się o swój pierwszy dokument, upoważniający do poruszania się rowerem po drogach publicznych. Karta rowerowa jest niedocenianym dokumentem, tymczasem nie tylko uprawnia do kierowania rowerem po drodze, ale potwierdza znajomość przepisów i umiejętność ich przestrzegania.

Przypominamy rodzicom i dzieciom, że karta rowerowa jest dziś jedynym dokumentem uprawniającym do jazdy na dwóch kółkach przed skończeniem osiemnastego roku życia. Żeby przystąpić do egzaminu, dziecko musi mieć ukończone 10 lat. Młodzież w wieku do 17 lat włącznie, by legalnie jeździć rowerem po drogach publicznych, musi posiadać kartę rowerową, chyba że posiada już dokument prawa jazdy dowolnej kategorii.

post. Aleksandra Bałtowska/KPP w Przysusze

Powrót na górę strony