Aktualności

„Udane wakacje, to bezpieczne wakacje”

Data publikacji 14.06.2024

Policjantka z przysuskiej komendy odwiedziła Przedszkole Samorządowe w Ninkowie, oraz Publiczną Szkołę Podstawową im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Skrzyńsku. Wakacje zbliżają się do nas wielkimi krokami, więc spotkanie miało na celu przypomnienie o szeroko rozumianym bezpieczeństwie w trakcie letniego wypoczynku.

W czwartek (13.06) oraz piątek (14.06) odbyły się spotkania profilaktyczne z uczniami szkoły podstawowej w Skrzyńsku oraz z przedszkolakami przedszkola w Ninkowie. Policjantka omówiła ważne kwestie na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w trakcie zbliżających się wakacji oraz jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą. Funkcjonariuszka rozmawiała z dziećmi i nauczycielami o tym, jak unikać zagrożeń podczas wakacji, a także co zrobić, żeby droga do szkoły była bezpieczna. W trakcie spotkań poruszana jest tematyka zarówno bezpieczeństwa dzieci jak dorosłych oraz jak dorośli powinni postępować ze swoim dziećmi, aby zapewnić im bezpieczeństwo. Policjantka przypomniała uczniom i przedszkolakom o numerach alarmowych, aby dzwonili i reagowali na napotkane zagrożenia.

Wakacje to czas relaksu i odpoczynku, ale również okres, w którym musimy szczególnie dbać o swoje bezpieczeństwo. Aby cieszyć się wakacyjnymi chwilami bez stresu i nieprzyjemnych przygód, warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa, zarówno podczas podróży, jak i w miejscu zamieszkania. Dbaj o siebie i swoich bliskich, a czas spędzony w trakcie wolnych dni będzie przyjemny a przede wszystkim bezpieczny.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej https://policja.pl/pol/kreci-mnie-bezpieczenst/32301,Kreci-mnie-bezpieczenstwo-nad-woda-Strona-glowna.html

Na stronie dostępne są między innymi: materiały informacyjno-edukacyjne, relacje z przebiegu akcji na terenie kraju, przydatne linki i pliki do pobrania oraz harmonogramy działań realizowanych w ramach akcji przez jednostki organizacyjne Policji w całym kraju. Celem akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” jest poprawa bezpieczeństwa osób przebywających na wodach i terenach przywodnych, poprzez działania informacyjno-edukacyjne skierowane do ogółu społeczeństwa.

post. Aleksandra Bałtowska/KPP w Przysusze

 

Powrót na górę strony