Aktualności

XIX Rowerowy Zlot Gwieździsty w Domaniowie

Data publikacji 14.06.2024

Dzisiaj (14.06) w Domaniowie (powiat przysuski) odbył się Rowerowy Zlot Gwieździsty, którego organizatorem jest Związek Gmin Radomka zrzeszający 6 gmin Mazowsza: Przysucha, Wieniawa, Wolanów, Przytyk, Zakrzew, Jedlińsk. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Przysusze wzięli udział w tym wydarzeniu, pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa jego uczestnikom.

W imprezie plenerowej wzięła udział młodzież z terenów gmin Związku Gmin Radomka. Grupa ta liczyła prawie 350 osób. Uczestnicy spotykają się na wspólnym pikniku na malowniczej polanie przy zaporze czołowej Zbiornika Wodnego w Domaniowie, gdzie czeka na nich wspaniała zabawa oraz gorący posiłek. Zlot Gwieździsty nie tylko jest ekologiczną formą sportu, ale także zapewnia integrację gmin. Policjanci z Przysuchy dopilnowali, aby rajd rowerowy przebiegł bezpiecznie oraz bez nieprzyjemnych przygód.

Rower i imprezy plenerowe to doskonałe połączenie, które sprzyja aktywnemu wypoczynkowi, integracji społecznej i eksploracji otaczającej przyrody. Rowery stanowią świetny środek transportu na tego typu wydarzenia, a same imprezy mogą być dedykowane miłośnikom dwóch kółek. Należy jednak pamiętać, aby nasz rower zawsze posiadał obowiązkowe wyposażenie oraz jego stan techniczny był celujący. Jeśli będziemy o tym pamiętać, a także o przepisach ruchu drogowego nasze wycieczki rowerowe będą bezpieczne oraz bez zbędnych awarii.

post. Aleksandra Bałtowska/KPP w Przysusze

 

 

Powrót na górę strony