Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Rozpoczynają się ferie zimowe będące dla dzieci i młodzieży czasem odpoczynku. W 2024 roku przypadają one, w poszczególnych województwach, na okres od 15 stycznia do 25 lutego. W tym czasie należy spodziewać się na drogach wzmożonego ruchu autobusów i samochodów związanego z wyjazdami.
Dodano: 12.01.2024 Bezpieczne ferie 2024 -
Dzisiaj (12.01) w Radomiu przy zalewie na os. Borki odbył się briefing prasowy, podczas którego zaprezentowane zostały najważniejsze zasady bezpieczeństwa w okresie ferii zimowych. Była to zarazem inauguracja ogólnopolskiej kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu poruszali kwestie właściwego zachowania się na drodze, ostrożności w miejscach publicznych, a zwłaszcza na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Można też było zobaczyć pokaz pomocy osobie, pod którą załamał się lód zrealizowany przez Środowiskowo-Lekarskie WOPR.
Dodano: 12.01.2024 Aby ferie były bezpieczne -
Minister Marcin Kierwiński poinformował, że funkcjonariusze i pracownicy Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej oraz Służby Ochrony Państwa zaangażują się w tegoroczny finał WOŚP. Służby podległe MSWiA będą również dbały o bezpieczeństwo kwestujących wolontariuszy.
Dodano: 12.01.2024 Służby podległe MSWiA grają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! -
Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu przygotował ofertę spotkań na temat zasad bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku skierowaną na promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzanie wiedzy na temat przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.
Dodano: 12.01.2024 Ruszyły zapisy na „Ferie z Komisarzem Zebrą”