Aktualności

Kolejni nietrzeźwi wyeliminowani z ruchu

Data publikacji 08.07.2024

Żuromińscy policjanci przestrzegają przed wsiadaniem za kierownicę samochodu po alkoholu. Liczne apele Policji kierowane do kierujących zawierające poważne konsekwencje wynikające z braku odpowiedzialności powinny stać się żelazną zasadą do której stosuje się każdy dorosły, odpowiedzialny człowiek, odpowiedzialny za siebie i innych.

Niestety wciąż zdarzają się tacy, którzy zasady mają za nic. Tylko w ciągu dwóch dni żuromińscy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Dwóch kierujących pojazdami i jednego cyklistę. O ich poczynaniach będzie decydował sąd.

W miniony piątek (05.07) patrol ruchu drogowego na jednej z ulic miejscowości Zielona zwrócił uwagę na kierującego rowerem, gdzie przypuszczenie mundurowych okazało się być słuszne. Mieszkaniec powiatu żuromińskiego kierował rowerem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało 1,3 promila alkoholu w organizmie. Sprawdzenie w policyjnej bazie wykazało, że nie jest to pierwsza taka sytuacja wykonaniu cyklisty, który już wcześniej był karany za jazdę rowerem na podwójnym gazie.

Tego samego dnia po godzinie 19:00 inny patrol Policji w miejscowości Syberia zatrzymał kierującego osobowym fiatem. Wówczas 25-letni mieszkaniec gminy Lubowidz kierował pojazdem mimo ponad 1 promila alkoholu w organizmie.

Następnego dnia w Bieżuniu na ulicy Nowy Rynek policjanci z Bieżunia zatrzymali kierującego vw, którym podróżował 42-letni mieszkaniec powiatu sierpeckiego. Badanie sierpczanina wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Obaj kierujący samochodami stracili prawo jazdy. Niebawem za swoje zachowanie na drodze cała trójka odpowiadać będzie przed sądem.

Za jazdę pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Sąd może orzec wysoką grzywnę oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

asp. Tomasz Łopiński

Powrót na górę strony