Aktualności

Bez prawa jazdy ale z promilami

Data publikacji 10.07.2024

54-letni mieszkaniec powiatu żuromińskiego zignorował obowiązujące przepisy prawa. Rozpoczynając jazdę samochodem zapomniał, że nie posiada prawa jazdy i że pił alkohol.

W poniedziałek (08.07) wieczorem kolejna kontrola, której nastepstwem był nietrzeźwy za kierownicą. Tym razem kierujący audi, 54-letni mieszkaniec gminy Lubowidz postanowił przejechać się samochodem pomijając ważny fakt  nie posiadania prawa jazdy. Poczynnia 54-latka okazały się jeszcze bardzie nieodpowiedzialne i niedopuszczalne, gdyż mężczyzna znajdował się pod działaniem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało blisko 1 promil alkoholu  w organizmie.  Policjanci poinformowali mężczynę o konsekwecjach prawnych i finansowych swojego działania.

Przypominamy!

Jaka kara grozi za jazdę bez uprawnień? Kara za kierowanie samochodem bez prawa jazdy może wynosić od 1500 zł do 30 000 zł.

Za jazdę pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Sąd może orzec wysoką grzywnę oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Pamiętaj, że nie kara finansowa jest najważniejsza. Twoje niodpowiedzialne zachowanie moze być przyczyną poważnej w skytkach ludzkiej tragedii. Będź odpowiedzialnym kierowcą, za siebie i innych.

asp. Tomasz Łopiński

Powrót na górę strony