Aktualności

Bezpieczna droga do szkoły – „ Kierowco! Nie polujemy na ZEBRACH”.

Data publikacji 12.09.2017

Od początku wrześnie br. na drogach powiatu żuromińskiego trwają policyjne działania „Bezpieczna droga do szkoły” oraz kampania "Kierowco! Nie polujemy na ZEBRACH!", której głównym celem jest zwrócenie uwagi kierujących by zachowali ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. W akcję włączyło się już kilka szkół z terenu powiatu. W dniu dzisiejszym /12.09/ w Zielonej odbyły się uliczny (w pobliżu przejść dla pieszych)  happeningi promujące akcję. 

Uczniowie Szkóły Podstawowej w Zielonej  włączyli się w kampanię profilaktyczną mazowieckiej policji pod nazwą – „Kierowco! Nie polujemy na ZEBRACH”. Młodzi sprzymierzeńcy w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, przypominali kierowcom o ostrożności podczas zbliżania się i przejeżdżania przez przejścia dla pieszych.

Pierwsza część zajęć odbyła się w szkole. Policjanci przypomnieli dzieciom  zasady bezpiecznego zachowania na drodze oraz przepisy ruchu drogowego, dotyczące pieszych. Druga część zajęć, tzw. praktyczna odbyła się na prawdziwym przejściu dla pieszych – to tu dzieci sprawdziły swoją wiedzę i umiejętności pod okiem policjantów.

Do ogólnopolskiej akcji "Bezpieczna droga do szkoły" włączył się także nasz Market Mrówka w Żurominie. W szkole w Zielonej 11 uczniów nauczyło się jak bezpiecznie zachowywać się na drodze. Na zakończenie lekcji dla każdego pierwszaka czekał słodki upominek i "Mrówkowy" odblask.

W ramach wymienionej kampanii policjanci przekazali przewoźnikowi z Gminy Kuczbork, który na co dzień przewozi dzieci i młodzież do szkół naklejki z logo akcji ’’Kierowco ! Nie polujemy na zebrach’’ , celem umieszczenia na pojeździe tak aby widoczne były dla innych uczestników ruchu.

Spotkania z uczniami, poświęcone bezpieczeństwu na drodze, odbywają się na terenie całego powiatu żuromińskiego i potrwają do końca września.

st. asp. Robert Wierciński

Powrót na górę strony