Aktualności

„Kręci mnie bezpieczeństwo” spotkanie z uczestnikami pikniku rodzinnego

Data publikacji 02.10.2017

Funkcjonariusze z żuromińskiej Komendy w dniu 30 września br. wzięli udział w rodzinnym pikniku zorganizowanym przez PSB Mrówka. Uczestnicy pikniku mogli zapoznać się z pracą policjantów, obejrzeć wyposażenie policyjnego radiowozu. Ponadto osoby chętne miały możliwość zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć z policjantami oraz w radiowozie.

Tematem spotkań było szeroko rozumiane bezpieczeństwo w  ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”  Edukację najmłodszych urozmaica wielkoformatowa, dydaktyczna gra , którą policjanci wypożyczyli z KMP w Płocku. Gra uczy dzieci podstawowych zasad zachowania się w domu, podróży, na wakacjach, oraz jak zachować się w razie wypadku. Gra zawiera  zestawy pytań, a dziecko porusza się po planszy przez poszczególne pola jako pionek. Dzięki tej zabawie dzieci uczą się logicznego myślenia, zgodnego współdziałania w zespole oraz przeliczania do sześciu. Rezolutne maluchy doskonale wiedziały co należy zrobić w pierwszej kolejności, gdy zobaczą wypadek, a także jak należy się zachować gdy są same w domu, a ktoś puka do drzwi, czy jak powinni ubierać się piesi by byli widoczni na drodze.

W trakcie spotkania policjanci zaprezentowali uczestnikom pikniku sprzęt, który na co dzień wykorzystują w służbie. Dzieci mogły z bliska oglądać radiowóz oraz usiąść za jego kierownicą. Wszyscy mogli przymierzyć elementy wyposażenia funkcjonariuszy i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

 

st. sierż. Monika Ejnik

 

Powrót na górę strony