Aktualności

Podsumowanie działań "PASY"

Data publikacji 18.10.2017

Wczoraj /17.10/ od 6.00 do 22.00 na terenie naszego powiatu prowadzone były działania pod nazwą „PASY”. W ramach akcji mundurowi przeprowadzili maksymalną liczbę kontroli drogowych, podczas których zwracali uwagę na obowiązek używania pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz stosowania zasad bezpiecznego przewożenia dzieci.

Funkcjonariusze żuromińskiej drogówki ujawnili 14 wykroczeń. W 9 przypadkach polegały one na poruszaniu się przez kierowców bez zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz  5 przypadkach wykroczenie to dotyczyło pasażerów. Za popełnione wykroczenia podróżni byli pouczani lub karani mandatami, ale przede wszystkim funkcjonariusze wyjaśniali użytkownikom dróg, jak ważne jest korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

Przypominamy, że naruszenie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem może skutkować nałożeniem mandatu w wysokości 100 złotych oraz przypisaniem 2 punktów karnych, natomiast przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami to mandat w wysokości 150 złotych i aż 6 punktów karnych.

st. sierż. Monika Ejnik

Powrót na górę strony