Aktualności

Policjanci wzięli udział w „Przystanku Profilaktyka 2017”

W dniach 17-18 listopada w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Żurominie odbył się „Przystanek Profilaktyka 2017”. To swoiste pierwsze, tak duże spotkanie młodzieży na terenie naszego powiatu na rzecz bezpieczeństwa. Tu młodzież szkolna promowała wartości takie jak zdrowie, kultura relacji, wrażliwość społeczną, a przede wszystkim wolność od przemocy i uzależnień.

W „Przystanku Profilaktyka 2017” wzięło udział 160 uczestników  z powiatu żuromińskiego, mławskiego oraz wąbrzeskiego: Zespół Szkół w Lutocinie, Zespół Placówek Oświatowych  w Bieżuniu, Zespół Szkół w Siemiątkowie, Zespół Szkół w Zieluniu, Zespół Szkół w Lubowidzu, Zespół Placówek Oświatowych  w Kuczbork-Osadzie, Zespół Placówek Oświatowych  w Zielonej, Zespół Placówek Oświatowych  w Szreńsku, Zespół Szkół we Wroniu.

Uczestnicy  brali udział w warsztatach: profilaktycznych /Dobrego Słowa ,teatralnych, Decupage, Dj-skich , Zumbie, robotyce, samoobronie, krótkofalarstwie oraz pierwszej pomocy.

W „Przystanku Profilaktyka  2017” czynny udział wzięła również Komenda Powiatowa Policji w Żurominie. Uczestnicy mogli  obejrzeć z bliska sprzęt policyjny, czy też samodzielnie zbadać ślady daktyloskopijne

Podczas przystanku funkcjonariusze zorganizowali szkolenie z samoobrony dla ich uczestników.  Warsztaty rozpoczęły się od intensywnej rozgrzewki. Następnie prowadzący część praktyczną zajęć st. asp. Robert Wierciński - funkcjonariusz do spraw prasowo-informacyjnych  KPP w Żurominie  - wicemistrz Judo, zaprezentował szereg praktycznych metod samoobrony oraz sposobów zachowania się w sytuacjach trudnych.

Kulminacyjnym punktem spotkania był wspólny taniec- belgijka. Udział w nim wzięli również żuromińscy policjanci.

Powrót na górę strony