Aktualności

Spotkanie dzielnicowego Gminy Kuczbork z seniorami z Zielonej

Data publikacji 12.12.2017

30 listopada dzielnicowy z Gminy Kuczbork mł. asp. Marek Pietraś rozmawiał z seniorami o bezpieczeństwie. Funkcjonariusz promował również Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i w ramach programu „Dzielnicowy Bliżej Nas” zaprezentował seniorom aplikację Moja Komenda.

Dzielnicowy mł. asp. Marek Pietraś gościł w bibliotece w Zielonej, gdzie spotkała się z seniorami i przeprowadził pogadankę na temat bezpieczeństwa.

Podczas spotkania dzielnicowy omówili różnorodne metody działania oszustów. Przytoczył pomysłowość oszustów, którzy podając się za członków rodziny, znajomych, administratorów i inne osoby z pozoru godne zaufania wyłudzają pieniądze. Funkcjonariusz  z żuromińskiej komendy udzielał wskazówek osobom starszym jak należy postępować w przypadku kontaktu z osobą, która może okazać się potencjalnym oszustem.

W dalszej części spotkania funkcjonariusze omówili  Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjantka omówiła co to KMZB i do czego służy, a także jak korzystać z tego narzędzia. Ponadto policjanci zaprezentowali również walizkę narkotykową, która zawiera substancje przypominające narkotyki oraz przedmioty służące do ich zażywania i przechowywania.

Spotkanie przebiegało w miłej, spokojnej i domowej atmosferze, a seniorzy chętnie słuchali i opowiadali o nurtujących ich problemach związanych z ich bezpieczeństwem otrzymując wskazówki od dzielnicowego w tym zakresie.

Powrót na górę strony