Kontrole autokarów przed wyjazdem na ferie zimowe - Aktualności - KPP w Żurominie

Aktualności

Kontrole autokarów przed wyjazdem na ferie zimowe

Data publikacji 05.01.2018

Od poniedziałku 15 stycznia w województwie mazowieckim rozpoczynają się ferie zimowe. Oznacza to, że wiele dzieci i młodzieży wyjedzie na zorganizowane zimowiska. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żurominie będą sprawdzali stan techniczny oraz wyposażenie autobusów, a także trzeźwość kierowców, w przypadkach zgłoszenia wyjazdu zorganizowanej grupy.

Trzeźwości kierowców, posiadanie dokumentów uprawniających do kierowania pojazdem, posiadanie zezwolenia na świadczenie usług w zakresie zarobkowego przewozu osób, stan techniczny autokarów w tym szczególnie układu hamulcowego i kierowniczego, jakość ogumienia, stan oświetlenia, oznakowanie oraz wyposażenie. Do tego prawidłowość działania urządzenia rejestrującego prędkość, czas postoju i czas jazdy. To właśnie głównie na te elementy będą z uwagą patrzeć funkcjonariusze, którzy już szykują się do kontroli autokarów, którymi dzieci będą wyjeżdżać na ferie zimowe.

Kontrole autobusów przeprowadzane będą  na parkingu stacji ‘LOTOS” przy ul. Lidzbarskiej w Żurominie oraz w Bieżuniu ul. Mławska ( zatoczka do kontroli samochodów ciężarowych). Decyzja o wyznaczeniu stałego miejsca do kontroli została podyktowana względami bezpieczeństwa.

Zgłoszenia przyjmuje  Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Żurominie tel. (23) 657 12 41
lub dyżurnego KPP w Żurominie tel. (23) 657 12 00

 

st. sierż. Monika Ejnik

Powrót na górę strony