Lubowidzki system edukacji dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym - Aktualności - KPP w Żurominie

Aktualności

Lubowidzki system edukacji dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Data publikacji 06.12.2016

Lubowidzki system edukacji dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Warsztaty przeprowadzone w oparciu o współpracę pomiędzy partnerami: Urzędem Gminy w Lubowidzu, Komendą Powiatową policji w Żurominie oraz szkołami z Gminy Lubowidz. Dofinansowanego w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”.

Gmina Lubowidz. Sale gimnastyczne szkół zamieniła się w mobilne miasteczko komunikacyjne

W dniu 25.112016r. sala gimnastyczna Zespół Szkół w Syberii oraz 2.12.2016r. sala  budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Mleczówce  zamieniły się w miasteczko ruchu drogowego ze skrzyżowaniami, rondami, przejściami dla pieszych, znakami drogowymi oraz sygnalizacją świetlną, gdzie młodzi uczestnicy ruchu drogowego oraz członkowie klubów seniora  poczuli się jak na prawdziwej jezdni.
Dzieci na rowerach, kokardach lub jako piesi pokonywali ruchliwe skrzyżowania pod okiem policjantów z Rewiru Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Żurominie. Młodzi rowerzyści w praktyce wykorzystywali znajomość przepisów ruchu drogowego.
Każdy uczestnik warsztatów został wyposażony w kamizelkę odblaskową.                                 

W trakcie zajęć przez pryzmat trzech zasad:

1) zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zasady prędkości bezpiecznej,

2) zasada ostrożności lub szczególnej ostrożności w niektórych sytuacjach,

3) zasada ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu drogowego, omówiono prawidłowe zachowania w ruchu drogowym. Wskazano również zagrożenia , które mogą mieć wpływać z nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego.

 Na salach znajdował się również symulator jazdy samochodem -każdy  z uczestników mógł się poczuć, jako  kierowca samochodu.

Powrót na górę strony