Żuromińscy policjanci podsumowali działania- Road Safety Days - Aktualności - KPP w Żurominie

Aktualności

Żuromińscy policjanci podsumowali działania- Road Safety Days

Data publikacji 21.09.2020

Żuromińscy policjanci w piątek uczestniczyli w akcji Road Safety Days (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego).Działania miały na celu zapobieganie wypadkom ze skutkiem śmiertelnym. Funkcjonariusze szczególny nacisk kładli na takie zachowania kierowców, które są głównymi przyczynami wypadków drogowych.

W piątek 18 września policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żurominie uczestniczyli w akcji Road Safety Days . Podczas służby funkcjonariusze zwracali uwagę i reagowali na wykroczenia, które są głównymi przyczynami wypadków drogowych, tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, nieprawidłowe wyprzedzanie i kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu czy w stanie nietrzeźwości.

Policjanci z żuromińskiej drogówki skontrolowali łącznie 21 pojazdów. W trakcie kontroli funkcjonariusze nie ujawnili żadnego kierowcy po użyciu alkoholu lub nietrzeźwości. Niestety tak dobrze już nie było jeżeli chodzi o przekraczanie dozwolonej prędkości. Na 20 ujawnionych wykroczeń, aż 15 było za zbyt szybką jazdę. Wśród kontrolowanych kierowców, jeden z nich znacznie przekroczył dozwoloną prędkość na terenie zabudowanym powyżej 50 km/h, dlatego też w tym przypadku zatrzymano prawo jazdy. 

sierż. szt. Monika Ejnik

Powrót na górę strony