DOSTAŁEŚ SMS Z PROŚBĄ O DOPŁATĘ ZA PRZESYŁKĘ? UWAŻAJ TO MOŻE BYĆ OSZUSTWO! - Aktualności - KPP w Żurominie

Aktualności

DOSTAŁEŚ SMS Z PROŚBĄ O DOPŁATĘ ZA PRZESYŁKĘ? UWAŻAJ TO MOŻE BYĆ OSZUSTWO!

Data publikacji 20.10.2020

Żuromińscy policjanci ponownie przestrzegają przed oszustami na tzw. dopłatę do paczki. Oszuści wysyłają wiadomość SMS z informacją o konieczności dopłaty za wysłaną paczkę. Wiadomość zawiera link do strony umożliwiający szybkie przekierowanie na stronę banku, a następnie konta bankowego.

Do oszustwa doszło w miniony czwartek /15.10/. Mieszkanka powiatu żuromińskiego otrzymała wiadomość SMS o treści: „Dziś zatrzymaliśmy Twoją paczkę nr 00 [...] . Powodem jest przekroczenie masy. Zapłać 1,13 aby wznowić wysłanie paczki. Po kliknięciu przez 34-latkę w podany link, została przekierowana na stronę banku, a następnie zalogowała na swoim koncie, dokonując sugerowanej dopłaty w kwocie 1,13 zł. . Po zrealizowaniu dopłaty okazało się, że z konta pokrzywdzonej wypłacono deklarowanejkwoty, a 1400 złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żurominie.

Policja apeluje o ostrożność – informacje o dopłacie do paczki to najczęściej oszustwo.

Zwracajmy uwagę na nadawcę wysłanej wiadomości, gdyż oszuści internetowi wykorzystują mylące nazwy nawiązujące do popularnych firm kurierskich.

Nie klikaj w niezweryfikowane linki, zwłaszcza przy dokonywaniu płatność.

mł. asp. Tomasz Łopiński

Powrót na górę strony