Aktualności

Włącz sie do akcji "SpoKREWnieni służbą" w dniu 16 marca 2017 roku

Data publikacji 10.03.2017

16 marca funkcjonariusze żuromińskiej Policji i Straży Pożarnej wezmą udział w akcji pod hasłem „ spoKREWnieni służbą” i oddadzą krew. Zbiórka krwi odbędzie się pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Do udziału w zbiórce zachęcamy także mieszkańców naszego powiatu

Krew niejednokrotnie ratuje ludzkie życie o czym bardzo dobrze wiedzą funkcjonariusze służb ratunkowych.  Mundurowi połączą swoje siły 16 marca w godzinach 9.00-11.00 i wspólnie honorowo oddadzą krew. Zbiórka odbędzie się przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalny im. Jana Pawła II w Żurominie przy ul. Lidzbarskiej 27, gdzie będzie czekał autobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie ze specjalistycznym wyposażeniem pozwalającym na przeprowadzenie zbiórki krwi.

Zbiórka krwi pomoże Regionalnym Stacjom Krwiodawstwa w uzupełnieniu niedoborów tego najcenniejszego daru przeznaczonego często dla ratowania życia ofiar wypadków. W ten sposób funkcjonariusze będą mogli ponownie udowodnić, że zależy im na uratowaniu ludzkiego życia w każdy możliwy sposób.

Do udziału w zbiórce zachęcamy także mieszkańców naszego powiatu. Oddawanie krwi nie stanowi zagrożenia dla zdrowia dawcy. Oddając krew można pomóc innym i sobie.
Aby oddać krew, wystarczy mieć ze sobą dokument tożsamości, a przed przyjściem zjeść lekki posiłek.

mł. asp. Tomasz Wnuk

Powrót na górę strony