Podsumowanie akcji „PASY” - Aktualności - KPP w Żurominie

Aktualności

Podsumowanie akcji „PASY”

Data publikacji 14.03.2017

Żuromińscy policjanci przeprowadzili wzmożone działania kontrole pod nazwą „PASY”. Akcja została przeprowadzona w ubiegły weekend na terenie całego powiatu. W działania zaangażowani zostali głównie policjanci z Rewiru Ruchu Drogowego. Głównym ich celem było zmobilizowanie kierujących pojazdami do przestrzegania obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy oraz przewożenia dzieci w fotelikach ochronnych.

W czasie akcji policjanci skontrolowali 24 kierowców, z czego 21 nie korzystało z pasów bezpieczeństwa.                                                  Na te osoby funkcjonariusze nałożyli mandaty karne.                                                                                                                                                                                      

Mundurowi w czasie kontroli drogowych uświadamiali kierującym i pasażerom jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz jak wzrasta stopień ryzyka powstania ciężkich obrażeń ciała podczas wypadku, gdy nie jest przestrzegana ta podstawowa zasada.

 Przypominamy. Pasy bezpieczeństwa zostały wymyślone po to aby ratować ludzkie życie, a nie po to aby je utrudniać. Zapinając się w samochodzie, nie zapinasz się dla Policji, tylko dla samego siebie i swoich bliskich. W momencie wypadku pasy zwiększają szansę na przeżycie.

mł. asp. Tomasz Wnuk

 

Powrót na górę strony