Aktualności

Kampania społeczna "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny" w Siemiątkowie.

Data publikacji 30.03.2017

21 marca kampania społeczna prowadzona przez samorząd województwa mazowieckiego „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” zawitała do Zespołu Szkół w Siemiątkowie. Bezpieczne poruszanie się po drogach po zmroku, udzielanie pierwszej pomocy, jazda po specjalnym torze rowerowym to atrakcje, jakie czekały na ponad 140 uczniów z klas IV-VI Szkoły Podstawowej oraz I – II Gimnazjum gminy Siemiątkowo.

W Zespole Szkół  w  Siemiątkowie spotkanie zostało podzielone na trzy moduły. W pierwszej części spotkania dzieci i młodzież próbowały swoich sił na przygotowanym przez ciechanowski Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego specjalnym torze rowerowym. Okazuje się, że wcale nie tak łatwo przejechać rowerem po równoważni, czy nie tracąc płynności jazdy przewieźć drewniany element z miejsca na miejsce. W tym czasie inna grupa poznawała lub przypominała sobie zasady udzielania pierwszej pomocy, o której mówili i prezentowali na fantomie żuromińscy strażacy.

Do wyobraźni dzieci i młodzieży odwoływał się film „…tak, chcę być bezpieczny”, który prezentował policjant ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Żurominie.

Wszyscy obecni otrzymali zestawy elementów odblaskowych.

st. sierż. Monika Ejnik

Powrót na górę strony