Aktualności

„Tydzień Zdrowia" z Policją

Data publikacji 07.04.2017

Policjanci Rewiru Ruchu Drogowego żuromińskiej Komendy w ramach „Tygodnia Zdrowia" spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Żurominie. Głównym tematem spotkania były zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Główne cele „Tygodnia Zdrowia” jest  kształtowanie umiejętności dbania o własne zdrowie oraz społeczności, w której się żyje. Zachęcenie młodzieży do zapoznania się z zagadnieniami dotyczącymi zdrowego odżywiania oraz korzyściami płynącymi z aktywności fizycznej, a także uświadomienie młodzieży zagrożeń współczesnego świata.  

Zadanie służb mundurowych związane było z przypomnieniem dzieciom o ważnych zasadach bezpieczeństwa oraz utrwaleniu posiadającą już przez nich wiedzy. Szczególnie podkreślali jak ważne jest zachowanie podczas poruszania się po drogach i dlaczego tak ważne jest używanie odblasków. Funkcjonariusze omówił jak zachować się w sytuacji, gdy jest się świadkiem wypadku. Dużo uwagi poświęcono omówieniu, jak i w co powinien być wyposażony  rower, aby móc bezpiecznie nim jeździć.

st. sierż. Monika Ejnik

.

Powrót na górę strony