Aktualności

Działania „PASY”

Data publikacji 04.05.2017

Policjanci z Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żurominie na drogach powiatu żuromińskiego prowadzą w dniach 4-5 maja 2017r. działania kontrolno-prewencyjne o kryptonimie „Pasy”.

Działania pod kryptonimem „Pasy” mają na celu  ukształtowanie właściwych postaw wśród podróżujących samochodami. Funkcjonariusze podczas działań będą  kontrolować, czy kierujący oraz pasażerowie stosują się do obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa. Policjanci będą  zwracać  również uwagę czy dzieci przewożone są zgodnie z obowiązującymi przepisami w urządzeniach przeznaczonych do tego celu.

Należy pamiętać, iż zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący samochodem, który nie stosuje się do obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa może zostać ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł. i 2 punktami karnymi. Jeżeli bez zapiętych pasów pojedzie pasażer pojazdu, wówczas karę ponosi zarówno kierowca jak i pasażer. W takiej sytuacji mandat wynosi również 100 zł. W przypadku kiedy kierowca będzie przewoził w pojeździe dziecko niezgodnie z przepisami może liczyć się z grzywną w wysokości 150 zł. i 6 punktami karnymi.

 

 

st.sierż. Monika Ejnik

Powrót na górę strony